A fővárosban jártunk…

2023. szeptember 20-án (szerda) a Türjei Szent László Általános Iskola diákjai (4. osztálytól 8. osztályig) budapesti tanulmányi kiránduláson vettek részt. A 7. és 8. osztályos tanulók délelőtt a Magyarság Házába látogattak el. A „mesemondás” című kiállítás interaktív megtekintése után egy igazi székely népmesét is meghallgathattak a diákok. Eközben a 4., 5., és 6. osztályos gyerekek a Városliget nevezetességeit ismerték meg, majd a tavalyi évben átadott új Néprajzi Múzeumba látogattak. Itt a nemzeti örökségünket a gyerekek játékos foglalkozások keretében ismerhették meg. A „kötelező szabadprogram és ebéd után” a 2 csoport parlamenti látogatáson vett részt. Az Országház ingyenes megtekintésének lehetőségét ezúton szeretnénk megköszönni Nagy Bálint Országgyűlési Képviselő, Államtitkár Úrnak.

Levezetésként egy kis gyalogtúra következett. Átsétáltunk a Lánchídon, majd bevettük a Budai Várat. Az élményekkel teli napot jó hangulatú vonatozás fűszerezte. A hosszú és fárasztó nap után fáradtan és jó kedvvel tértünk haza.

A képre kattintva a kiránduláson készül fotókból álló galéria tekinthető meg.