Tavaszi Alkotói Pályázat 2021

a boltba is elmehetsz.

Jó, ha van egy barátod,
jó, ha van ki szeret.
Hisz pár év múlva támaszod,
már csak egy járókeret.

Jó, hogy van már iskola,
nincsen online óra.
Csak mire a házim kész,
este van, nyolc óra.

Jó, hogy van egy kishúgom,
vele játszani is lehet.
De hát ő is nőből van,
hisztizni is szeret.

/Kincses Nimród/ inspiráció: Müller Péter Sziámi verse

Bár a járványügyi helyzet miatt diákjaink nem lehettek itt velünk, a Diákönkormányzat így is – online – formában pályázatot hirdetett nekik több kategóriában. A felhívásra több, mint 60 alkotás érkezett.

A zsűri döntése alapján első helyezést értek el:

Versírás kategóriában Horváth Hanna (6.o.), akinek három verse is olvasható ide kattintva.

Versmondás kategóriában alsós korcsoportban Veiczi Laura (3.o.), aki Osváth Erzsébet – Pattan a rügy című versét mondta el.
Versmondás kategóriában felsős korcsoportban Horváth Hanna (6.o.), aki Kányádi Sándor – Az okos kos című versét adta elő.

Illusztráció kategóriában alsós korcsoportban Bézsenyi Lionel (3.o.) – alkotása ide kattintva tekinthető meg.
Illusztráció kategóriában felsős korcsoportban Tóth Nóra (6.o.) – alkotása ide kattintva tekinthető meg.